Termometrai ir jų rūšys


Temperatūra gali būti vienas pagrindinių žmogaus sveikatos rodiklių. Temperatūros matavimo pagalba galima nustatyti infekciją, pažeidimą, šoką, ovuliaciją, reakciją į medikamentus ar medicinines procedūras. Normali vidutinė kūno temperatūra (36,8°C) gali būti potencialiai teigiamas požymis, jog žmogus neserga, jam nėra infekcijos, traumos, o kūno ląstelėse, audiniuose bei organuose vyksta normali medžiagų apykaita. Termometrą būtina turėti kiekvienuose namuose. Jų yra įvairiausių rūšių tik reikia išsirinkti Jums patogiausią.

Geras straipnis yra:
http://sveikata.lrytas.lt/medicinos-zinios/kaip-issirinkti-termometra-kuris-nemeluoja.htm

1. Stikliniai termometrai – būna dviejų rūšių – gyvsidabrio ir Galinstano. Šiuo metu gyvsidabrio termometrų prekyboje neberasime dėl jų toksiško poveikio (įkvėpus gyvsidabrio iš sudužusio termometro, galimas negrįžtamas pakitimas centrinei nervų sistemai, kepenims bei inkstams). Tačiau buityje vis dar galime jų rasti ir naudojami jie plačiai dėl jų tikslumo. Temperatūros matavimas užtrunka apie 5 minutes.
Kitaip nei gyvsidabriniai, Galinstano termometrai yra visiškai saugūs, jo sudėtyje yra galio, indžio bei alavo, kurie nekelia pavojaus sveikatai. Vienintelis jų trūkumas – jie gan sunkiai nukratomi. Temperatūros matavimas užtrunka 4-5 minutes.

2. Elektroninis termometras – nedidelis, dažniausiai plastikinis su ekranėliu rodančiu temperatūrą. Šiuo termometru temperatūra gali būti matuojama pažastyje, burnoje, tiesiojoje žarnoje. Jie visiškai saugūs ir naudoja keičiamas baterijas. Temperatūros matavimas užtrunka tiek, kada termometras pradeda cypcėti. Priklausomai nuo gamintojo, gali reikėti palaikyti ilgiau nei jis pradeda skleisti garsą.

3. Infraraudonųjų spindulių termometrais temperatūra matuojama nukreipiant jį į žmogaus galvą arba ausį. Nekontaktinis temperatūros matavimas yra itin tikslus, saugus bei ypač patogus neramiems, besiblaškantiems pacientams, o taip pat mažiems vaikams. Temperatūros matavimas užtrunka apie 2 sekundes.
4. Skystųjų kristalų termometrai – tai juostelės dedamos prie paciento kaktos. Šių termometrų sudėtyje yra skystųjų kristalų bei cheminių medžiagų, kurios reaguodamos į kūno šilumą keičia spalvas. Temperatūros matavimas užtrunka apie 2 minutes.
Belieka tik išsirinkti pagal Jūsų poreikius atitinkantį termometrą ir, žinoma, stengtis rūpintis savo sveikata bei nesirgti.
Skaitykite apie higiena nešiojant išimamuosius aparatus čia.