Dantų priežiūra nešiojant breketus


Gydymas breketų sistema yra išbandymas pacientui.

Ortodontinio gydymo metu dantis reikia valyti daug dažniau, naudoti pastą su fluoru, tarpdančių siūlą, skalavimo skystį. Be pagrindinio dantų šepetėlio, būtina turėti keletą specialių. Dantų valymo kokybei daugiausia įtakos turi valymo kruopštumas ir tam skiriamas laikas, o fluoro turinčios dantų pastos ir skalavimo skysčio rūšis nėra tokie svarbūs.

Breketų sistema labai apsunkina burnos higieną. Aplink breketus, žiedus, lankus kaupiasi apnašos. Jas sudaro maisto likučiai, bakterijos, seilės. Nenuvalytos apnašos sukelia emalio dekalcinaciją, prasideda dantenų uždegimas, dantenos pabrinksta, pradeda kraujuoti. Dantenų uždegimo požymiai jau rodo, kad burnos higiena nepakankama ir yra apnašų. Apnašos suteikia dantims geltoną ar rusvą spalvą, atsiranda nemalonus kvapas. Todėl būtina dažnai ir kruopščiai valyti dantis pačiam, o kas keturis mėnesius lankytis pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą, kad profesionaliai atliktų burnos higienos pro­cedūras.

Pirmiausia įprastu minkštu dantų šepetėliu nuvalomi visi dantų paviršiai: lūpiniai, kramto­mieji, gomuriniai ir liežuviniai. Nuvalyti reikia ir liežuvį. Ortodontinio gydymo metu šepetėlius keisti. Tuomet specialiu vieno danties šepetėliu valomas lūpinis dantų paviršius, ant kurio užklijuoti breketai. Vieno danties šepetėliu ypač atidžiai reikia nuvalyti sritį tarp dantenų ir breketo, taip pat šoninius danties paviršius po lanku, pačius breketus. Vieno danties šepetėlis turi tik kelis šerelius ir yra pritaikytas išvalyti sunkiau pasiekiamas vietas.

Tarpdančius reikia valyti tarpdančių siūlu.

Valyti reikia mažiausiai keturis kartus per dieną: po kiekvieno valgio ir prieš miegą.

Vieno danties šepetėlį reikia turėti visada. Po valgio vieno danties šepetėliu reikia pašalinti maisto likučius, nes smulkūs maisto gabaliukai linkę susilaikyti už sistemos dalių. Po valgio būtina burną išskalauti stikline vandens. Prieš miegą reikia ypač atidžiai išvalyti visus dantis, išskalauti burną, tarpdančių siūlu išvalyti tarpdančius.